Ξανά πρόεδρος του ΣΕΚ ο Παν. Πεβερέτος
Related Articles
- ΣΕΚ: Προτάσεις για ενίσχυση της κτηνοτροφίας και της ανταγωνιστικότητας
- Ο Θωμάς Μόσχος επίτιμος προσκεκλημένος στο υπουργείο Γεωργίας και Τροφίμων της Βουλγαρίας
- Καταγγελία ΣΕΚ για την κατάσταση στον κλάδο της κτηνοτροφίας και ειδικά για την υποτίμηση στην παραγωγή της φέτας – Ανεπάρκεια ελέγχων και σύγχυση στους καταναλωτές
Συγκροτήθηκε χθες σε σώμα το Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου Ελληνικής Κτηνοτροφίας – ΣΕΚ, λίγες μέρες μετά τις αρχαιρεσίες της 15ης Μαρτίου. Πρόεδρος αναδείχθηκε παμψηφεί –για τρίτη τετραετία– ο Παναγιώτης Πεβερέτος. Παμψηφεί αναδείχθηκαν και τα άλλα μέλη του Προεδρείου στο οποίο εξελέγησαν: Καλυβιανάκης Εμμανουήλ Αντιπρόεδρος, εκπρόσωπος της αιγοπροβατοτροφίας. Τσομπάνος Χρήστος Αντιπρόεδρος, εκπρόσωπος της βοοτροφίας. Διδάγγελος Γεώργιος Αντιπρόεδρος, εκπρόσωπος της Χοιροτροφίας. Γίτσας Ελευθέριος Γενικός Γραμματέας. Τζίμας Μιχάλης Ταμίας.
Στο Διοικητικό Συμβούλιο του ΣΕΚ συμμετέχουν ως μέλη οι:
Αντωνάκος Ιωάννης
Αμπαριώτης Πολυχρόνης
Δήμος Δημήτριος
Ζυγιώτης Γεράσιμος
Θεοδωρίδης Νικόλαος
Θυριάκης Κωνσταντίνος
Καλαφάτης Ανδρέας
Κωστόπουλος Βασίλης
Λιόλιος Νικόλαος
Λουκμακιάς Αθανάσιος
Μαγειρίας Χρήστος
Μόσχος Δημήτριος
Πατεράκης Μανώλης
Στρατάκης Ανδρέας
Ταξείδη Μαρία
Πρόεδρος της Ελεγκτικής Επιτροπής ορίστηκε ο Βενετσάνος Ιωάννης και μέλη ο Ζαγορίτης Αλέξανδρος και ο Μπαλτογιάννης Χριστόδουλος.