Ο ΣΕΚ ανακοινώνει συνεργασία με την Ελ. Δραγατίδου
Related Articles
- ΣΕΚ: Προτάσεις για ενίσχυση της κτηνοτροφίας και της ανταγωνιστικότητας
- Ο Θωμάς Μόσχος επίτιμος προσκεκλημένος στο υπουργείο Γεωργίας και Τροφίμων της Βουλγαρίας
- Καταγγελία ΣΕΚ για την κατάσταση στον κλάδο της κτηνοτροφίας και ειδικά για την υποτίμηση στην παραγωγή της φέτας – Ανεπάρκεια ελέγχων και σύγχυση στους καταναλωτές
Συνεργασία με την κτηνίατρο ΑΠΘ Ελένη Δραγατίδου ξεκινά ο Σύνδεσμος Ελληνικής Κτηνοτροφίας, με σκοπό την αντιμετώπιση προβλημάτων που αντιμετωπίζει ο κόσμος της κτηνοτροφίας στη χώρα μας.
Η σχετική ανακοίνωση του ΣΕΚ:
«Στα πλαίσια συνεργασίας του ΣΕΚ με επιστήμονες για την αντιμετώπιση και λύση προβλημάτων που αντιμετωπίζει η κτηνοτροφία το Δ.Σ. αποφάσισε την συνεργασία μας με την κα Δραγατίδου Ελένη κτηνίατρο ΑΠΘ, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, πρώην μέλος του Δ.Σ. του ΕΦΕΤ και του Επιστημονικού Συμβουλίου Ελέγχου Τροφίμων του ΕΦΕΤ.
Θέλουμε να ευχαριστήσουμε την κα Δραγατίδου για την αποδοχή της συνεργασίας μας και ιδιαίτερα για την άμισθη προσφορά της».