Μια έκθεση για τους επαγγελματίες της κτηνοτροφίας
Related Articles
- Προειδοποίηση των γαλλικών Αρχών ενόψει των Ολυμπιακών Αγώνων για την αφρικανική πανώλη των χοίρων
- Ενίσχυση της συνεργασίας Ελλάδας-Γαλλίας για τις αλλαγές στην ΚΑΠ – Προώθηση των ελληνικών προτάσεων
- Οι αλλαγές στην ΚΑΠ το κύριο θέμα συζητήσεων μεταξύ των υπουργών Γεωργίας Ελλάδας, Γαλλίας και Σλοβενίας σε Παρίσι και Λουμπλιάνα
H SOMMET DE L’ELEVAGE είναι η πιο γνωστή ευρωπαϊκή έκθεση για τους επαγγελματίες της κτηνοτροφίας. Στη φετινή διοργάνωση που θα πραγματοποιηθεί 7-9 Οκτωβρίου θα παρουσιαστούν 2.000 ζώα υψηλής γενετικής αξίας - 1300 βοοειδή, 400 προβατοειδή, 300 ιπποειδή. Ακόμα θα υπάρχει παρουσίαση 22 φυλών βοοειδών (γαλακτοπαραγωγικών και κρεατοπαραγωγικών), 26 φυλών προβατοειδών, 16 φυλών ιπποειδών κ.λπ.
Πρόκειται για μια επαγγελματική έκθεση που είναι σημείο αναφοράς για την κτηνοτροφία σε ορεινές και δύσβατες περιοχές και έχει χαρακτηριστεί η Νο1 ευρωπαϊκή συνάντηση για τις φυλές βοδινού κρέατος.
Η έκθεση πραγματοποιείται στο Clermont Ferrand και το Εμπορικό Τμήμα της Γαλλικής Πρεσβείας παρέχει τις σχετικές πληροφορίες για τη συμμετοχή Ελλήνων επισκεπτών.
Λεπτομέρειες μπορείτε να διαβάσετε εδώ